1. خانه
  2. -
  3. تن ماهی
  4. -
  5. تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی چه فوایدی دارد؟

تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی چه فوایدی دارد؟

دسته - تن ماهی
تن-ماهی-قبل-از-تمرین-بدنسازی
  1. خانه
  2. -
  3. تن ماهی
  4. -
  5. تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی چه فوایدی دارد؟

تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی چه فوایدی دارد؟

دسته - تن ماهی

مواد غذایی مصرفی قبل و بعد از تمرینات بدنسازی بر روی عضله‌سازی تاثیر بسیاری دارد. پروتئین و ویتامین دو ماده مورد نیاز بدن هستند که شما باید حتماً پیش از تمرینات مصرف کنید. زیرا بدن برای عضله‌سازی و رسیدن به اندام ایده آل خود نیاز به پروتئین و ویتامین دارد. تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی بر روی ساختار بدن شما تاثیر بسزایی می‌گذارد. این غذای آماده بسیار خوشمزه و مقوی است و مصرف آن به ورزشکاران توصیه می‌شود. ما در ادامه در خصوص مزایا و معایب مصرف تن ماهی برای ورزشکاران صحبت خواهیم کرد.

کدام ماهی برای بدنسازان بهتر است؟

ماهی‌هایی که چربی‌های مفید و پروتئین بالایی داشته باشند بهترین گزینه برای ورزشکاران به شمار می‌رود. دریای جنوب بهترین و پرخاصیت‌ترین ماهی‌ها را در خود جای داده است و کیفیت این ماهی‌ها در رتبه بالایی قرار دارد. به همین دلیل شورک از بهترین ماهی‌های جنوب برای تن ماهی‌های خود استفاده می‌کند. تن ماهی‌هایی از جمله شهرود، کام دریا، نومینه و شهرود از جمله تن ماهی‌هایی است که از بهترین و پرخاصیت‌ترین ماهی‌ها برای تن استفاده می‌کند.

آیا روغن ماهی برای ورزشکاران مفید است؟

فیش اویل یا همان روغن ماهی یکی از مفیدترین و بی ضررترین روغن‌های موجود در بازار است که آن را به صورت مکمل دارویی و یا کپسول به فروش می‌رسانند. این روغن به بدن کمک می‌کند که بسیاری از نیازهای آن جبران گردد. ماهی‌هایی همچون قزل‌آلا و ساردین از جمله ماهی‌هایی است که بهترین روغن طبیعی را دارند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که روغن موجود در تن ماهی، برخلاف عقیده بسیاری از ورزشکاران که گمان می‌کنند روغن تن ماهی برای بدنسازی مضر است، حاوی موادی است که به عضله‌سازی کمک کرده و توده‌های عضلانی شما را حفظ خواهد کرد. به همین دلیل بسیاری از متخصصین تغذیه تاکید دارند که به جای مصرف مکمل‌های غذایی، تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی را فراموش نکنید.

سلامت قلب با تن ماهی

یکی دیگر از دلایل تاکید تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی، سلامت قلب است. با توجه به این که ورزشکاران تمرینات سختی انجام می‌دهند، مصرف تن ماهی عضله‌های قلب را تقویت کرده و شما را از خطراتی از جمله نارسایی قلبی، سکته و سایر حملات قلبی دور نگه خواهد داشت. تن ماهی دارای مقادیر بسیاری اسیدهای چرب امگا۳ است و پلاکت‌های خونی موجود در شریان‌های قلب را کاهش داده و از سکته‌های قلبی جلوگیری خواهد کرد.

کاهش وزن با تن ماهی

یکی از اصلی‌ترین اهداف بدنسازان کاهش وزن و عضله‌سازی است. مصرف تن ماهی پیش از انجام تمرینات بدنسازی به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می‌کند. همان‌طور که می‌دانید تن ماهی دارای مقادیر بسیاری چربی‌های اشباع شده است که اشتهای شما را کاهش داده و نهایتاً به شما در رسیدن به اندام ایده‌آل خود کمک خواهد کرد. به همین منظور بهتر است که شما چند ساعت پیش از انجام تمرینات ورزشی تن ماهی مصرف کنید.

تاثیر تن ماهی بر روی ماهیچه

تن ماهی برای عضله‌سازی و تقویت ماهیچه‌ها به صورت عالی عمل می‌کند. چربی‌های این تن درصد سطح پایینی قرار دارد ولی در مقابل دارای مقادیر بسیار زیادی پروتئین است. همان‌طور که می‌دانید پروتئین‌ به صورت مستقیم بر روی ماهیچه‌ها تاثیر می‌گذارد و به حفظ سلامت و رشد سریع‌تر و بیشتر ماهیچه‌ها کمک می‌کند. بنابراین یکی از دلایل مصرف تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی کمک به ماهیچه‌سازی می‌باشد.

تن ماهی و تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از ارزش‌های غذایی اصلی تن ماهی، تقویت سیستم ایمنی بدن است. ویروس و باکتری‌ها بدن شما را ضعیف کرده و باعث ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. با توجه به این که باشگاه ورزشی مکانی عمومی است، امکان وجود آلودگی و ویروس وجود دارد. به همین منظور به ورزشکاران توصیه می‌کنیم که برای مقاوم‌سازی و تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف تن ماهی را در لیست وعده‌های غذایی خود قرار دهند.

نحوه مصرف تن ماهی قبل از تمرین بدنسازی

برای این که تن ماهی تاثیرات منفی بر روی بدن نگذارد، بهتر است که حداقل سه ساعت پیش از شروع تمرینات ورزشی این محصول را مصرف کنید. همچنین افراط در مصرف تن ماهی نیز می‌تواند برای بدن مضر باشد. به همین منظور تنها مصرف سه وعده تن ماهی در هفته برای تاثیرگذاری بهتر و بیشتر کافیست. از طرفی فراموش نکنید که تن ماهی طبعی تقریباً سرد دارد و از این رو نباید این غذاها را با هر مواد غذایی مصرف کرد.

خرید عمده تن ماهی از شورک

شورک یکی از مراکز عمده فروشی تن ماهی در ایران است که از باکیفیت‌ترین و مفیدترین ماهی‌ها برای تولید این کنسرو استفاده می‌کند. این ماهی‌های تن بالاترین ارزش غذایی را دارند و مصرف این کنسرو برای ورزشکاران می‌تواند به سرعت نیازهای بدن‌شان را تامین کند و به عضله‌سازی سریع‌تر کمک نماید. فروش عمده و مستقیم از درب کارخانه یکی از ترفندهای شورک برای کاهش قیمت محصولات خود می‌باشد. به همین منظور شما از طریق این سایت می‌توانید باکیفیت‌ترین و در عین حال ارزان‌ترین ‌تن ماهی را از شورک خریداری کنید. جهت سفارش عمده تن ماهی از شورک و استعلام قیمت آن با ما تماس بگیرید.

رب گوجه فرنگی تک نفره

کنسرو لوبیا چیتی با قارچ

کنسرو لوبیا چیتی با قارچ ۳۸۰ گرمی سیحون

تون ماهی شونتون

کنسرو تون ماهی شونتون ۱۸۰ گرمی

فهرست
تماس بگیرید