1. خانه
  2. -
  3. تن ماهی
  4. -
  5. تن ماهی برای گربه | مزایا و معایب

تن ماهی برای گربه | مزایا و معایب

دسته - تن ماهی
تن-ماهی-برای-گربه
  1. خانه
  2. -
  3. تن ماهی
  4. -
  5. تن ماهی برای گربه | مزایا و معایب

تن ماهی برای گربه | مزایا و معایب

دسته - تن ماهی

برنامه‌های غذایی گربه‌ها باید حاوی پروتئین، ویتامین و اسیدهای چرب باشد. تن ماهی برای گربه یکی از غذاهای بسیار مفید است که باید به لیست غذایی این حیوان اضافه شود. تن ماهی در بین گربه‌ها محبوبیت بالایی دارد ولی مصرف بی رویه آن نیز می‌تواند بیماری‌های متعددی را برای این حیوان خانگی دوست داشتنی به دنبال داشته باشد. البته نباید ترکیبات تن ماهی را نیز بر روی سلامت گربه‌ها نادیده گرفت. بنابراین در صورتی که شما نیز گربه خانگی دارید باید ابتدا مزایا و معایب تون ماهی برای این حیوان را شناسایی کنید تا به سلامتی آن‌ها ضرری وارد نشود.

مزایای مصرف تن ماهی برای گربه

تن ماهی یکی از محصولات سالم و استاندارد برای گربه‌ها به شمار می‌رود. تن ماهی دارای مقادیری کربوهیدرات و پروتئین بوده و اسیدهای چرب بسیاری را فراهم می‌کند. گوشت ماهی غذایی لذیذ برای گربه می‌باشد و مصرف آن سیستم ایمنی گربه را افزایش می‌دهد. این غذای آماده باید در لیست وعده‌های غذایی گربه قرار گیرد تا نیازهای بدن آن‌ها تامین گردد. البته باید به تاییدیه‌های وزارت بهداشت نیز توجه کرده و برای بهره‌مندی و استفاده از خواص این کنسرو به برند تن ماهی نیز توجه کنید.

مضرات تن ماهی برای حیوانات خانگی

درست است که تن ماهی فواید بسیاری برای گربه به دنبال دارد ولی مصرف بی رویه و بیش از اندازه این کنسرو مواد غذایی می‌تواند مشکلاتی را نیز برای این حیوان به وجود بیاورد. بنابراین در صورتی که به سلامت گربه خود اهمیت می‌دهید باید این مضرات را شناسایی کنید. کنسرو ماهی تن دارای مقادیر بسیاری جیوه بوده و وجود ید و فسفر در این ماده غذایی بیماری‌های عصبی را در گربه افزایش می‌دهد. همچنین برخی از گربه‌ها به ماهی تن حساسیت دارند و با مصرف آن دچار بیماری‌هایی از جمله خارش پوست و تورم در بخشی از قسمت‌های بدن می‌شوند. از طرفی مصرف بی رویه ماهی برای گربه‌ها می‌تواند وزن آن‌ها را کاهش دهند. بنابراین در مصرف این تن تعادل را رعایت کنید.

استانداردترین روش مصرف تن ماهی برای گربه

بهترین روش مصرف تن ماهی برای گربه ترکیب این تون با سایر مواد غذایی است. توصیه می‌کنیم که از تن ماهی برای دو وعده غذایی در یک روز استفاده نکنید زیرا در این صورت نه تنها تن ماهی برای گربه‌ها مفید نیست، بلکه ضررهای بسیاری نیز به دنبال دارد.

در صورتی که گربه شما تاکنون تن ماهی استفاده نکرده باید ابتدا مقداری از این ماهی تن را به گربه خود بدهید و در صورت عدم مشاهده هر گونه علائم آلرژی از جمله سوزش، خارش، عطسه، استفراغ و … مصرف آن ممنوع است.

برای این که از عوارض و مضرات تن ماهی برای گربه جلوگیری کنید باید تعادل را در مصرف این تن رعایت نمایید. مصرف بی رویه و بیش از حد تن ماهی در طول هفته برای سلامتی گربه‌ها مضر است.

لازم است بدانید که تون ماهی را باید پیش از مصرف حداقل بیست دقیقه بجوشانید تا باکتری‌های فعال موجود در آن از بین رفته و سلامتی گربه را به خطر نیاندازد.

گربه ها می توانند چه تن ماهی مصرف کنند؟

ترکیبات تن ماهی بر روی سلامتی گربه تاثیر بسیاری دارد. برخی از برندهای تن ماهی دارای مقادیر بسیاری جیوه و نمک هستند که به صورت مستقیم سلامتی گربه را به خطر می اندازد و از این رو بهتر است در هنگام خرید تن ماهی به ترکیبات موجود در آن توجه داشته باشید. برندهایی همچون کام دریا، شونتون، نومینه و شهرود از جمله بهترین برندهای تن ماهی است که از روغن‌های گیاهی برای تولید تن ماهی استفاده می‌کنند و نمک کمی در این تن وجود دارد. به همین منظور ضرر کمتری برای گربه دارد. جهت سفارش مستقیم این ماهی‌های تن تماس بگیرید.

اعتیاد به تن ماهی در گربه‌ها

بو و مزه تن ماهی گربه را مست می‌کند و چشیدن طعم این تون تجربه‌ای فراموش نشدنی برای آن‌ها به شمار می‌روند. برخی از گربه‌ها با مصرف تن ماهی غذاهای دیگر را مصرف نمی‌کنند و از این رو می‌تواند مشکل ساز شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که تن ماهی را به گونه‌ای در لیست غذایی خود قرار دهید تا تعادل رعایت شود. همچنین از مصرف تن ماهی خالص خودداری کرده و آن را با سایر مواد غذایی ترکیب کنید تا ضررات این کنسرو را کاهش دهید.

خرید عمده تن ماهی برای گربه

با توجه به بالا بودن قیمت تن ماهی بهتر است که با خرید عمده این کنسرو در هزینه های خود صرفه جویی کنید. شورک یکی از نمایندگی‌های فروش عمده تن ماهی در شهر تهران است که به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند تا سفارشات مشتریان خود را تامین نماید. شورک ارائه دهنده برندهای مختلف تن ماهی از جمله کام دریا، شونتون، نومینه و شهرود می‌باشد که به صورت مستقیم و بدون واسطه تن ماهی برای مشتریان ارسال می‌گردد. جهت سفارش و خرید عمده تن ماهی از طریق شماره‌های موجود در سایت با شورک تماس بگیرید.

تون ماهی شهرود 180 گرمی

کنسرو تون ماهی شهرود ۱۸۰ گرمی

ماهی تون نومینه 170 گرمی

کنسرو ماهی تون نومینه ۱۷۰ گرمی

کنسرو لوبیا چیتی

کنسرو لوبیا چیتی ۳۸۰ گرمی سیحون

فهرست
تماس بگیرید